Hledat

Výrobci


Vybíráme elektrokolo

Správný výběr typu elektrokola má zásadní význam pro to, aby vám tato investičně náročnější pomůcka dobře sloužila. Nejlépe uděláte, když si před nákupem sami osobně vyzkoušíte několik typů kol, třeba v naší prodejně - adresa zdePro první orientaci vám může pomoci následující popis jednotlivých typů elektokol:


Elektrokola s nízkým nástupem umožňují jízdu osobám s omezenou pohyblivostí a to především díky nízké konstrukci rámu (max.18 cm nad zemí) a rozjezdové asistenci (akcelerátor). V naše katalogu jsou ve skupině těchto elektrokol zařazena také městká elektrokola a skládačky, protože při lehčím hendikepu obvykle vyhovují i o něco vyšší konstrukce rámu. 

Městská elektrokola se nejlépe hodí jako prostředek individuální městské dopravy a k výletům do okolí, jsou určena pro zpevněný povrch ulic a silnic. Pohodlí při cestování za nákupy či do zaměstnání poskytují kola velkého průměru, vzpřímené sezení a bohatá výbava. 

Crossová (terénní či sportovní) elektrokola uspokojí sportovněji založeného uživatele, který rád vyráží do přírody. Tato kola mají kvalitní odpružení a dlouhý dojezd, zvládnou i prudké stoupání. 

Trekingová elektrokola jsou kompromisem mezi městským a terénním kolem. Hodí se pro jízdu po běžných silnicích a cestách, disponují vybavením pro bezpečnou a pohodlnou jízdu na delší vzdálenosti. 

Skládací elektrokola mají výhodu v tom, že je můžete složit a vzít do auta, karavanu, lodi nebo do autobusu. Jízda je komfortní, avšak tato kola se příliš nehodí pro delší jízdu na nezpevněných komunikacích. Naopak obzvlášť se hodí do města a pro příměstské cestování. Výborné je, že v malém městském bytě nezaberou ve složeném stavu moc místa. Jsou nezbytným doplňkem na dovolenou v karavanu.

 
DomůDomů